Członkowie parafialnego Caritas działającego obok Parafii św. Marii Magdaleny niosą pomoc potrzebującym każdego dnia.

Zespoły charytatywne z cieszyńskich parafii, organizują różnego rodzaju inicjatywy i akcje na rzecz potrzebujących i z powodzeniem przyczyniają się do poprawy sytuacji osób potrzebujących pomocy. Tak dzieje się również teraz kiedy parafialne koło Caritas działające przy parafii św. Marii Magdaleny podczas niedzielnych Mszy św., kwestuje przy wyjściu z kościoła na rzecz potrzebujących w parafii.

Z zebranych funduszy wolontariusze przygotują paczki świąteczne dla chorych oraz seniorów naszej parafii. W tym roku z powodu pandemii nie będzie organizowana zbiórka żywności.

- Do wyłożonego przy chrzcielnicy kosza można składać przez cały tydzień środki chemiczne i sanitarne, które zostaną przekazane dla chorych znajdujących się u s. Elżbietanek w Cieszynie - mówią wolontariusze.

Wśród wieloletniej działalności parafialnego koła Caritas udało się już zakupić dla potrzebujących m.in. lekarstwa, obiady dla dzieci, paczki dla chorych, dofinansowania na zakup aparatów słuchowych. To tylko niektóre pomysły, które udało się zrealizować Caritas działającemu przy parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie.

Warto dodać, że Seniorzy oraz osoby znajdujące się w kwarantannie, potrzebujące pomocy, mogą zadzwonić pod numer dyżurny Caritas +48 883 757 989. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-18.00. Pod ten numer mogą się zgłaszać również osoby chętne do posługi w Caritas parafialnej.

Tekst i foto: P.Staroń
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter