W zeszłym tygodniu w prelekcji pt. "Bezpieczna droga do szkoły" udział wzięły m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3, oraz podopieczni z Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych w Cieszynie.

Straż Miejska każdego roku organizuje prelekcje o różnej tematyce, w których udział biorą dzieci i młodzież z cieszyńskich szkół. Prelekcje cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i młodzieży.

- Każdego roku we wrześniu, w cieszyńskich szkołach, przeprowadzamy prelekcje na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Podczas prelekcji mówimy m.in. o bezpiecznym poruszaniu się na drodze i po chodniku. W ramach każdego spotkania, dzieciom wyświetlana jest specjalnie przygotowana na tę okazję prezentacja multimedialna, dotycząca bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach. Na koniec spotkań zawsze przypominamy ważne numery alarmowe i wręczamy drobny upominek w postaci elementu odblaskowego -
mówi prelegent mł. insp. Arkadiusz Żerdik ze Straży Miejskiej w Cieszynie.

W kolejnych tygodniach prelegent zawita do kolejnych cieszyńskich szkół. Jeśli chcielibyście Państwo aby prelekcja odbyła się u Was w szkole, Straż Miejska w Cieszynie prosi o kontakt pod numerem telefonicznym 33 857 94 00.

P.Staroń


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter