Tysiące uczestników, rodzinna atmosfera, wspólny cel - tak każdego roku wyglądają w Polce Marsze dla Życia i Rodziny. Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany od 12 lat,  odbędzie się w ponad 140 miastach w Polsce, w tym także po raz piąty w Cieszynie.

Głównym koordynatorem Marszu w Polsce jest Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. W Cieszynie organizacją zajęła się, jak w latach ubiegłych Wspólnota "Nikodem - mężczyźni w modlitwie", której liderem jest Bertrand Bisch, działacz pro-life, lider wspólnoty "Nikodem" Mężczyźni w Modlitwie. Zdaniem lidera w życiu należy kierować się wartościami chrześcijańskimi i pod żadnym pozorem nie zastępować miłości, zimnym przepisem.

Wiele osób zadaje sobie pytanie po co w ogóle w miastach organizuje się takie marsze. Przede wszystkim chodzi o to, aby publicznie pokazać nasze przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla drugiego człowieka, życia ludzkiego. Podczas tegorocznej edycji marszu, głównie wspominane będą kwestie ochrony życia nienarodzonych dzieci. W każdym mieście, wolontariusze będą zbierać podpisy w ramach obywatelskiego projektu, które zapewnia ochronę życia dziecka nienarodzonego.

- W dzisiejszym świecie opowiedzenie się za życiem nie jest modne. Coraz częściej, w różnych krajach Europy, dają się słyszeć głosy, domagające się „pełni praw reprodukcyjnych” lub żądające wprost „możliwości swobodnego korzystania z własnego ciała” czy „usunięcia ciąży”, w zależności od tego, co dane społeczeństwo już zaakceptowało - pisze w zaproszeniu Bertrand Bish i zachęca do marszu  - Spotkasz wiele szczęśliwych, wielodzietnych rodzin. Radosne i spełnione kobiety, dumne z bycia matkami i żonami. Wspaniałych mężczyzn, spędzających czas ze swoimi dziećmi.

W Cieszynie V Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się 21 maja,  pod hasłem "Wybieram życie". Marsz odbędzie się w tym roku w  ramach "II Tygodnia kultury Chrześcijańskiej". Poniżej prezentuje szczegółowy plan wydarzenia.

Już dziś zachęcamy do licznego udziału.

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter