1 lipca 2019 r. niemal 100 osób, a wśród nich: członkowie Parafialnego Klubu Seniora „Jordan”, dobrodzieje salwatoriańscy i wierni parafii pw NMP Królowej Polski w Bielsku Białej, wraz z duszpasterzami: ks. Pawłem Krężołkiem, ks. Andrzejem Pacholikiem i ks. Przemysławem Marszałkiem, wzięło udział w pielgrzymce na Dolny Śląsk.

Pierwszym punktem zwiedzania było seminarium Salwatorianów w Bagnie. Tutaj miała miejsce Eucharystia, zwiedzanie obiektu, parku, ogrodu, a także posiłek przygotowany przez s. Anielę. Była to okazja by poznać jakże niezwykłe miejsce dla Salwatorianów, posłuchać o życiu i wzrastaniu młodych Salwatorianów, a także zobaczyć ich w pracy. W dalszej części na mapie zwiedzania znalazło się Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego Husiatyńskiego w Obornikach Śląskich. Dzięki przewodnikowi i kustoszowi Ks. Jackowi Wawrzyniakowi, pielgrzymi mieli okazje poznać historię niezwykłego obrazu, a także modlić się przed świętym wizerunkiem.

Ostatnim punktem odwiedzin było Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Szczególne miejsce na mapie Dolnego Śląska. Tutaj także br. Marcin Wojtczak przybliżył postać świętej, a także historię miejsca. Był to pierwszy wyjazd klubu seniora i od razu z  tak wielką ilością osób. Każdy wrócił z bagażem niezwykłych przeżyć, pełen radości i wzruszenia, bo nie zabrakło wspólnej modlitwy, spotkań, radości i planów na przyszłość. Tutaj będziemy jeszcze wracać!


Więcej zdjęć z pielgrzymki na Dolny Śląsk można zobaczyć tutaj: https://drive.google.com/open?id=1NbVE1k4qe740AGEhJJxZ4wnSVP4a5fCN

Tekst i fotografie ks. Paweł Krężołek SDS z parafii NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej / Urszula i Andrzej OmylińscyPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter