Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę Stowarzyszenie Olszówka zaprasza na wycieczki w ramach projektu „Historyczne szlaki Bielska-Białej”.

 Sobota, 10 października 2020  r.

Wycieczka po lesie "Śladami map archiwalnych". Tym razem będziemy poznawać dawne drogi i szlaki, które służyły do prowadzenia gospodarki leśnej. Poznamy dzieje obiektów i ludzi związanych z lasami komunalnymi miasta Bielska. Trasa będzie przebiegać terenami leśnymi na Kozią Górę i dalej do dawnej leśniczówki na Błoniach. Potrzebna jest więc dobra kondycja oraz górskie obuwie.

Prowadzący: Jakub Krajewski.

Miejsce zbiórki: Parafia Wniebowzięcia N.M.P. w Bystrej, ul. Szczyrkowska 3, Bystra.

Obowiązują zapisy, szczegóły poniżej.

Niedziela, 11 października 2020 r.

Ostatnie już spotkanie z ulica 11 Listopada. Tym razem poznamy odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ul. Komorowicką do jej styku z ul. Lwowską i Żywiecką. Czyli będziemy bliżej Lwowa. Kolejny odcinek „Traktu Cesarskiego” odsłoni swoje tajemnice.

Prowadzący: Piotr Kenig

Miejsce zbiórki: Plac Wolności w Białej.

Następne terminy będą sukcesywnie podawane.

Zapisy:

Uwaga! Prawo do uczestnictwa w wycieczkach mają osoby, które dostaną potwierdzenie po uprzednim zarejestrowaniu oraz wypełnieniu formularza.

Chętnych prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 693 315 998

Wycieczki są bezpłatne.

Dofinansowanie – Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% odpisu z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego.

Patronat – Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

Materiał dostarczony przez Stowarzyszenie Olszówka/ Urszula i Andrzej Omylińscy

 

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter