Wydział Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej oraz Koło Naukowe WNoZ ATH „Defibrylator” zapraszają na I Mistrzostwa Polski Pierwszej Pomocy dla Szkół Ponadpodstawowych „Podbeskidzie 2023”.

Zawody mają charakter dydaktyczny i mają promować wiedzę o zasadach udzielania pierwszej pomocy w grupie uczniów szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Kampusu ATH w Bielsku-Białej w dniu 30.05.2023 r. w godzinach 8.00-15.00.

Partnerami Mistrzostw są: Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta bielski Andrzej Płonka, Rektor ATH prof. Jacek Nowakowski, Dziekan WnoZ ATH prof. Rafał Bobiński oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku reprezentowany przez mgr. Władysława Mąsiora.

Na drużyny czeka do wykonania 5 zadań, w tym test z wiedzy oraz 4 pozorowane wypadki. Scenki wypadków przygotowane są z wykorzystaniem profesjonalnych środków, takich jak sztuczne rany, sztuczna krew oraz z udziałem pozorantów – dzięki temu zdarzenia wyglądać będą bardzo realistycznie.

Do udziału w Mistrzostwach zakwalifikowało się 15 drużyn z województw: śląskiego, małopolskiego oraz mazowieckiego - informują:
dr n. o zdr. Bożena Krawczyk - Opiekun KN "Defibrylator"
dr n. o zdr. Tomasz Ilczak - Prodziekan ds Studenckich WNoZ ATH w Bielsku-Białej


Rzecznik prasowy ATH w B-B / Urszula i Andrzej Omylińscy


Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter