Krucjata Różańcowa za Ojczyznę to wielkoduszny dar duchowy wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego narodu. Wierni czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynajmniej jednej z tajemnic Różańca Świętego. Te inicjatywy modlitewne odbywają się w całej Polsce, także w Bielsku-Białej.

Krucjaty Różańcowe istniejące przy parafii św. Stanisława i przy klasztorze Sióstr Redemptorystek oraz Wspólnota Nieustającego Różańca w Bielsku-Białej organizują w tym celu, co miesiąc, Pokutny Marsz Krucjaty Różańcowej. Jego trasa przebiega od kościoła pw. NSPJ do kościoła pw. św. Stanisława lub kościoła Redemptorystek. XXXVI Pokutny Marsz Krucjaty Różańcowej odbył  się 18 lutego br. z udziałem diecezjalnego opiekuna duchowego, pokutnych marszów różańcowych ks. Andrzeja Pacholika SDS. Przed marszem odmówiona została, jak zawsze, w Kaplicy kościoła pw NSPJ o godzinie 15-tej Koronka do Bożego Miłosierdzia, poprowadzona przez ks. Andrzeja. Po odmówieniu modlitwy Pokutny Marsz Różańcowy wyruszył ulicami miasta do kościoła pw. św. Stanisława.

W czasie przemarszu, korzystając z nagłośnienia, odmawiane były kolejne tajemnice modlitwy różańcowej, zakończonej w kościele św. Stanisława przed Najświętszym Sakramentem. Kulminacyjnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył ks. Andrzej w koncelebrze z o. Andrzejem Kowalskim CSsR. W homilii ks. Andrzej Pacholik nawiązując do czytania  zauważył jak ważne i trudne zadanie dla każdego jest wybaczanie bliźniemu. Aby umieć sprostać temu zadaniu konieczna jest praca nad sobą wiedząc, że jako dzieci Boga, możemy zawsze liczyć na Jego miłosierdzie. Trzeba też pamiętać o miłowaniu nieprzyjaciół i rezygnacji z odwetu – zaznaczył ks. Andrzej. W końcowej części Mszy Św. wierni mogli uczcić relikwie św. Jana Pawła II.

Na kolejny Pokutny Marsz, Krucjata Różańcowa zaprasza 18 marca, również na godz. 15-tą, do Kaplicy przy kościele pw. NSPJ, który zakończy się Mszą Św. w kościele Redemptorystek na Trzech Lipkach.

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter