2 września, z Kościoła św. Marii Magdaleny wyruszy procesja na Most Przyjaźni, gdzie wierni spotkają się z pielgrzymami z Zaolzia. Początek odbędzie się o godz. 15:00 w Kościele św. Marii Magdaleny. Najpierw wierni odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a później wyruszą w procesji na Most Przyjaźni, aby spotkać się z pielgrzymami z Zaolzia, z którymi wspólnie przejdą do Kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Cieszynie, gdzie będzie sprawowana Eucharystia.

Mszy św. będzie przewodniczył Biskup Ostrawsko-Opawski Franciszek Lobkowicz, a homilię wygłosi Biskup Bielsko-Żywiecki Roman Pindel.

W Mszy św. uczestniczyć będą: Biskup Senior Tadeusz Rakoczy oraz Biskup Pomocniczy Piotr Greger. W uroczystości wezmą udział także władze samorządowe Cieszyna i powiatu cieszyńskiego, kapłani z całego Podbeskidzia, siostry zakonne oraz uczniowie szkół katolickich noszących imię św. Melchiora.

W tym roku mijają 23 lata od kanonizacji św. Melchiora Grodzieckiego, męczennika z czasów Wojny Trzydziestoletniej - a tym samym odnowienia tradycji uroczystości odpustowych ku jego czci w Cieszynie.

To właśnie od tego czasu – mimo istniejącej jeszcze granicy - katolicy obu diecezji na nowo zaczęli spotykać się, raz po polskiej, raz po czeskiej stronie miasta, na początku września, by razem dziękować Bogu za urodzonego w Cieszynie świętego.

Gorąco zachęcamy wszystkich do udziału!

Tekst: P.Staroń
Foto: R. Zięba
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter