W Parafii św. Elżbiety w Cieszynie uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz 9.30, której przewodniczył proboszcz ks. Tomasz Kotlarski.

Dzisiejsza uroczystość to wyzwanie wiary Kościoła w prawdziwą obecność - Każde uczestnictwo w ofierze Mszy Świętej jest wielką łaską, którą potrzebujemy do naszego duchowego wzrostu... Eucharystia jest tajemnicą, którą przeżywamy, ale też tajemnicą, którą wyznajemy i chcemy się nią dzielić. Dziś w wielkich miastach i małych wioskach naszej Ojczyzny, a także Europy i świata przejdą procesje z Jezusem obecnym w Eucharystii – przypomniał duchowny.

Zwrócił także uwagę na tak inną formę tegorocznego święta i zastąpienie dotychczas budowanego ołtarzu, “żywym ołtarzem”. – Tak naprawdę nie złota monstrancja, a uświęcone działaniem Ducha Świętego kapłańskie dłonie - są tronem najwyższego naszego Pana Jezusa Chrystusa – podkreślił kapłan.

Dzisiejsza uroczystość to również jubileusz 25 -lecia kapłaństwa, jaki obchodzą duchowni tutejszej parafii ks. Tomasz Kotlarski oraz ks. Witold Zahraj, którzy wraz z kilkunastoma nowymi prezbiterami naszej diecezji przyjęli 10 czerwca 1995 roku święcenia kapłańskie z rąk ks. bp Tadeusza Rakoczego w Katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Srebrny jubileusz był okazją do podziękowań i życzeń pełnych ciepłych słów płynących od całej wspólnoty parafialnej. Kapłani w dowód wdzięczności obdarowali parafian okolicznościowym obrazkiem i prosili o dalsze wsparcie i modlitwę w ich intencji.

Foto i tekst Krzysztof TelmaPodziel się artykułem:
FaceBook  Twitter