„Duch Święty jest najwspanialszym malarzem świata. On nie daje taniej pociechy, ale całkowicie potrafi zmienić obraz naszego życia” – zapewnia ks. Marek Studenski w medytacji na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 4 czerwca 2022 r. Autor filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy”, porównując Parakleta do niezwykłego malarza, który potrafi „namalować nas na nowo”, zauważa, że Duch Święty nie zmienia człowieka powierzchownie, ale istotnie i dogłębnie.

„Duch Święty nie zmieni tego akwarium, w którym pływasz, nie sprawi, że wydarzenia wokół będą bardziej optymistyczne, radośniejsze. Duch Święty potrafi zmienić ciebie i to zmienić na trwałe. Do tego stopnia, że gdybyś był św. Maksymilianem Kolbem i znalazł się w Auschwitz, to nie tylko potrafiłbyś sam zachować siłę wewnętrzną i radość ducha, ale potrafiłbyś, tak jak on, innych obdarzać tą radością. Jak to jest, że w takim piekle na ziemi można zachować radość i pokój serca, można nawet będąc w bunkrze głodowym przez dwa tygodnie śpiewać pieśni i odprowadzać swoich współbraci na granicę nieba i ziemi? To jest możliwe, bo to nie jest ludzka sprawa. Tak działa Duch Święty, ten najwspanialszy malarz” – dodaje wikariusz generalny.

Opisując działanie Duch Świętego ks. Studenski zwraca uwagę, że wystarczy zaprosić Go do swego życia, by do „naszej nieudolnej melodyjki, pełnej fałszu, zatrzymań, zawahań” dodał On „Boską melodię”, a całe nasze życie stało się „przepięknym, najwspanialszym koncertem Panu Bogu na chwałę i ku pożytkowi naszych bliźnich braci i sióstr”.

„Duchu Święty, najpiękniejszy malarzu, przyjdź i odnów Boży obraz w nas. Spraw, aby na nowo zabłysła w naszych oczach iskra radości, żeby to, w czym musimy tu na ziemi żyć nie zaburzało naszego wewnętrznego pokoju. Przyjdź Duchu Święty, najwspanialszy artysto i zrób z nami to, co zamierzasz. Oddajemy się w Twoje ręce!” – wzywa kapłan.

Ks. Studenski zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka na kanale „Dopowiedzenia. Katechizm Kościoła Katolickiego”. Tym razem jego autorzy, księża Piotr i Mateusz rozmawiają o sensie ósmego przykazania Bożego. Autorzy dowodzą, że można je złamać nie tylko przez oszczerstwo, ale także przez mówienie o kimś dobrze.


Diecezja Bielsko-Żywiecka
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter