/Diecezja Bielsko-Żywiecka/

„Tajemnica Trójcy Przenajświętszej to nie dowód matematyczny, to nie jest tajemnica, którą można zrozumieć w sensie materialnym, przykładając szkiełko przyrodnika albo układając logiczny wzór” – zauważa ks. Marek Studenski w medytacji na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 11 czerwca 2022 r. Autor filmowej serii „Szklanka dobrej rozmowy” podkreśla, że Bóg trzech osobach jest przede wszystkim miłością.
 
„Żeby była miłość, muszą być 3 osoby. Bóg sam jest wspólnotą. Bogu, który wewnętrznie jest miłością zależy na mnie. Bóg mnie kocha tą swoją nieskończoną miłością” – dodaje wikariusz generalny i przypomina słowa Jezusa z Ewangelii o tym, że są jeszcze rzeczy, których nie możemy zrozumieć. „Ale kiedy uświadomimy sobie, że jest przy nas Bóg, wszystko będziemy mogli przyjąć” – zapewnia ks. Studenski, ilustrując swoją audycję autentycznymi przykładami zaczerpniętymi z życia.

„Mając świadomość, że jest Bóg, któremu ze wszystkich sił na mnie zależy, że jest to Bóg wszechmocny, który kocha mnie nieskończoną miłością, mogę wszystko przyjąć, nawet to, co mi się wydaje na razie nie do zniesienia” – stwierdza.

Ks. Studenski zachęca do obejrzenia najnowszego odcinka na kanale „Dopowiedzenia. Katechizm Kościoła Katolickiego”. Jego autorzy, księża Piotr i Mateusz zatytułowali przewrotnie rozmowę o dziewiątym przykazaniu „Nie pożądaj męża bliźniej swojej”.

„Jak to jest, że mamy 9. i 10. przykazanie? Po co dodatkowe przykazania Nie pożądaj żony bliźniego i Ani żadnej rzeczy, która jego jest ? Pożądanie żony to przecież szóste przykazanie: Nie cudzołóż, a pożądanie cudzych rzeczy podpada pod przekazanie siódme: Nie kradnij. Czemu służą dwa dodatkowe przykazania?” – zastanawia się ks. Studenski.
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter