Wraz z cywilizacyjnym rozwojem idzie w parze  wzrost zapotrzebowania na energię. Większość energii pochodzi z surowców kopalnych, których spalanie zanieczyszcza i zatruwa nasze środowisko, szczególnie atmosferę. Czy jest wyjście z tej pułapki? Bielsko-Biała chce chronić klimat stawiając m.in na edukację w zakresie poszanowania energii.

W tym celu po raz dziewiąty Biuro Zarządzania Energią Urzędu Miasta Bielska-Białej organizuje Beskidzki Festiwal Dobrej Energii, skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta. Nowością w tegorocznej edycji festiwalu będzie m.in. gra miejska pad nazwą „Ekobusiness – zapanuj nad energią”, gdzie uczestnicy wspólnie spędzą czas na zabawie, rozwiązywaniu zagadek premiowanych eko-walutą o nazwie „Energiś”. Jeden Energiś odpowiada cenie energii 1 kWh. Będzie on używany do oceny wyników w konkursach. Energisie będą wymieniane na nagrody w Eko-bazarze.

Organizatorzy zapowiadają wiele ciekawych nagród i upominków dla uczestników festiwalu. Do wygrania jest rodzinny lot widokowy helikopterem nad Bielskiem-Białą oraz tygodniowy rodzinny pobyt w miejscowości nad Bałtykiem w energooszczędnych apartamentach.

Co należy zrobić aby zdobyć nagrody? Wziąć udział w IX Beskidzkim Festiwalu Dobrej Energii, na którym będzie wiele pokazów, konkursów, pomysłów i praktycznej wiedzy. Wszystko po to abyśmy wspólnie potrafili zadbać o jakość naszego powietrza i stan środowiska. ucząc się oszczędzać energię. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii odbędzie się w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej 12 czerwca br. Pierwsze zajęcia, konkursy, zabawy dla przedszkoli przewidziane są w godz. 9.00 - 11.00. Program dla szkół rozpocznie się od godz. 12.00 i potrwa do 14.00. Wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek organizatorzy zapraszają od godz. 16.00 do 20.00. Więcej szczegółów festiwalowego programu jest do odczytania na plakacie a także na stronie internetowej:
https://www.miastodobrejenergii.pl/

Warto w tym festiwalu uczestniczyć, aby tworzyć Bielsko-Białą miastem dobrej energii. Program festiwalu ma pomóc mieszkańcom w nauce, jak poprzez oszczędzanie energii i efektywny sposób jej wytwarzania poprawiać warunki życia  oraz chronić zdrowie, w tym wspaniałym regionie Beskidów.

Tekst i fotografie Urszula i Andrzej Omylińscy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter