Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą , by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród - tym aktem uznaliśmy panowanie Jezusa Chrystusa  nad nami, podczas uroczystej Mszy św. 20XI br. w kościele Salwatorianów pw. NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej, w święto Chrystusa Króla Wszechświata.

W tym dniu uroczystość patronalną obchodziło  również Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa co stało się okazją do poświęcenia obrazu Straży „Zegara Czuwań”, który umieszczony zostanie w przedsionku kościoła.  Utworzony jest przez wieniec z 12 gwiazd, z  Boskim Sercem wewnątrz tarczy. Zawsze jest ktoś, kto czuwa, czci Najświętsze Serce Pana Jezusa.      

Podczas tej Mszy Św. w przeddzień nowego roku liturgicznego w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza, po wielomiesięcznych przygotowaniach prowadzonych przez ks. Jacka, wstąpiło 3 nowych ministrantów – Andrzej, Kamil i Mateusz oraz 5  lektorów Słowa Bożego – Wojciech, Michał, Marcel, Mateusz i Kacper. Jak na wstępie powiedział ks. proboszcz Michał Pastuszka przewodnicząc tej uroczystej Eucharystii „niech kończący się Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Bożego Miłosierdzia przyniesie dobre owoce w naszym życiu i módlmy się również za tych młodych chłopców, aby z otwartym sercem zaangażowali się w służenie Jezusowi Królowi.” A ks. Jacek Nowak w kazaniu zaznaczył: „Niechaj nowo pobłogosławieni ministranci i lektorzy, którzy będą głosić Słowo Boże z tej ambony i my wszyscy, którzy oddajemy się pod panowanie Chrystusa, czcić go będziemy jako Króla,  w myślach, słowach i sercu”. 

Uroczystość uświetniona została krótkim koncertem kwartetu puzonowego – uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych z Bielska-Białej: Patryka Makowskiego, Macieja Prokopowicza, Michała Sinkowskiego i Kacpra Świątka, podczas którego młodzi artyści  brawurowo wykonali następujące utwory muzyczne: 1, 2 i 9 chorał - Johann Sebastian Bach; Now is the Month of Maying - Thomas Marley; My Bonnie Lass - Thomas Marley; Canzona - Giovanni Gabrieli;  Achieved is the Glorious Work - Joseph Haydn.    

Tekst i fotografie: Urszula i Andrzej Omylińscy

Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter