W dniach 13-14 października w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej (Sala Ratuszowa) oraz w siedzibie Akademii Techniczno-Humanistycznej przy ul. Willowej 2 odbędzie się druga edycja interdyscyplinarnej konferencji naukowej "Bielsko-Biała: Historia - Kultura - Sztuka".

Pierwsza interdyscyplinarna konferencja naukowa pt. „Bielsko-Biała: Historia – Kultura – Sztuka” odbyła się z inicjatywy dziekana Wydziału Humanistyczno-Społecznego ATH w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej w lutym 2015 roku.

Wystąpiło   kilkunastu prelegentów reprezentujących bielską Alma Mater oraz wiodące instytucje kulturalno-oświatowe miasta i regionu Podbeskidzia. Plonem jednodniowych obrad stała się monografia naukowa Czytanie Miasta: Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest, pod red. Marka Bernackiego i Roberta Pysza, która została wydana w marcu 2016 roku w Wydawnictwie Naukowym ATH przy finansowym wsparciu Naczelnika Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
 
Obecnie zapraszamy Państwa serdecznie do wzięcia udziału w drugiej edycji konferencji. Obrady, wpisujące się w obchody 70-lecia połączenia Bielska i Białej w jeden organizm miejski, zaplanowane zostały na dwa dni. Pierwszego dnia gospodarzem konferencji będzie Urząd Miasta Bielska-Białej, natomiast w drugim dniu obrady toczyć się będą w murach Akademii Techniczno-Humanistycznej.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: pan Jarosław Klimaszewski, Prezydent Miasta Bielska-Białej, oraz prof. ATH dr hab. Inż. Jacek Nowakowski, Rektor ATH.

Szczegóły dotyczące programu Konferencji można znaleźć klikając w poniższy link.

https://www.ath.bielsko.pl/konferencjabb/

W drugim dniu konferencji (czwartek 14.X) w siedzibie ATH sprzedawane będą książki popularnonaukowe o tematyce bielsko-bialskiej autorstwa Macieja Bujakowskiego, Jacka Kachla i Marka Bernackiego. Będzie można nabyć także pracę zbiorową pt. "Czytanie miasta 2. Bielsko-Biała jako kulturowy palimpsest. Tom 1. Literackie Bielsko-Biała, Tom 2. Bielsko-bialska "tkanina", pod red. Marka Bernackiego, Roberta Pysza i Angeliki Matuszek, Wydawnictwo Naukowe ATH, Bielsko-Biała 2020-2021. [wspomnianą dylogię można zamawiać także bezpośrednio w Wydawnictwie Naukowym ATH, pisząc ma adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ]

Organizatorzy ustalili, że Konferencja będzie otwarta dla publiczności, jednak ze względu na ograniczenia sanitarno-epidemiczne zarówno w Sali Sesyjnej Ratusza, jak i w salach na terenie kampusu ATH obowiązywać będą limity miejsc, a także konieczność wcześniejszej imiennej rezerwacji.

TELEFONICZNA REZERWACJA MIEJSC: (33) 827-92-61 od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00. W razie wcześniejszego wyczerpania limitów powstaną listy rezerwowe. Osoby, które zapisały się na wybrane terminy obowiązane są stawić się minimum 20 minut wcześniej, w przeciwnym wypadku rezerwacja ulegnie anulowaniu i wpuszczone zostaną kolejne osoby z listy rezerwowej.

Wydział Humanistyczno-Społeczny ATH w Bielsku-Białej / Urszula i Andrzej Omylińscy
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter