Młodzieżowe Koło Caritas działające przy parafii św. Marii Magdaleny, prowadzi właśnie akcję "Paczka dla Ukrainy".

"Paczka dla Ukrainy" to akcja, która wyszła z inicjatywy młodzieży działającej przy parafialnym Kole Caritas. Inicjatywa polega na przygotowaniu dla dzieci i niepełnosprawnych intelektualnie mężczyzn i kobiet ze Lwowa i Tarnopola - paczki, prezentu na święta wielkanocne. Wartość takiej paczki powinna wynosić ok. 100 zł. Aby przygotować taką paczkę, należy zapakować wszystko do kartonu i ładnie przyozdobić. Każda paczka jest dla jednej osoby, w wieku 25-40 lat. Można wybrać czy chcemy przygotować paczkę dla kobiety, mężczyzny, dziecka.

- Ważne, aby w paczce nie znajdowały się rzeczy używane, z krótkim terminem ważności. Mogą być kosmetyki, jakiś kubek, ręcznik, pościel, czapka, szalik... - informuje ks. Grzegorz Pasternak, koordynator akcji.

W ciągu niespełna dwóch tygodni młodzież przygotowała już 30 paczek. Akcja będzie prowadzona do 31 marca, dlatego wciąż jeszcze można włączyć się w ten szczytny cel i przygotować więcej prezentów.

Każdy, kto chciałby włączyć się w akcję "Paczka dla Ukrainy", proszony jest o kontakt z księdzem Grzegorzem pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję. Pomoc drugiemu człowiekowi, to zaszczyt dzie­le­nia się dobrem oraz nie­wia­ry­godna satys­fak­cja, kiedy ta pomoc powo­duje uśmiech na twa­rzy drugiego człowieka. 

fot. mat/pras
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter