Kino na Granicy to najważniejszy przegląd filmów kina środkowoeuropejskiego. Filmowa majówka w Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpocznie się 28.04 i potrwa do 3.05. W tym czasie  widzowie zobaczą ponad 120 filmów w 6 dni. Nie zabraknie też znakomitych gości, ok. 70 twórców z Polski, Czech i Słowacji. Będą miedzy innymi.: Agnieszka Holland, Allan Starski, Karolina Gruszka, Andrzej Chyra, Karel Roden, Małgorzata Zajączkowska, Arkadiusz Jakubik, Milan Lasica.

Kino na Granicy to również przedpremierowe pokazy filmów – Zwierzęta (film otwarcia) i Butterfly Kisses (film zamknięcia), ponadczasowe klasyki jak Nóż w wodzie, Panny z Wilka, Gra czy Barwy ochronne. To także rekordowa liczba nowych filmów – Bába z ledu, Masaryk, Amok czy Pokot. A także każdego wieczoru koncerty muzyków z Polski Czech i Słowacji na Zamku oraz wydarzenia towarzyszące (wystawy (UL), pokazy plenerowe (Wzgórze), spotkania z twórcami po seansach.

Przypominamy, że program i kalendarz projekcji dostępny jest na stronie www.kinonagranicy.pl. Cały czas można kupować karnety, więc zapraszamy.

Zwierzęta to kino – psychozagadka, nawiązujące do tradycji Davida Lyncha – na końcu filmu nie czeka na widza puenta, lecz „łamigłówka“ złożona z egzystencjalnych pytań i zachęta do zmierzenia się z tajemnicą życia. W Cieszynie z widzami spotkają się Greg Zglinski, a także polski producent – Łukasz Dzięcioł oraz kompozytor Bartosz Chajdecki. Butterfly Kisses to historia trzyosobowej paczki chłopaków z robotniczej dzielnicy. Nastolatkowie wiele czasu spędzają na rozmowach o dziewczynach, seksie i swoich dotychczasowych podbojach. Jeden z nich ukrywa przed kolegami mroczny sekret.

fot. kinonagranicy.pl
Podziel się artykułem:
FaceBook  Twitter